Sinds 25 aug 2013 ben ik predikant in Heemse (www.gkvheemse.nl). Daarvoor stond ik in Lemelerveld (2001-2007) en Beilen en Hooghalen (2007-2013). Ik ben geboren in Zwanenburg (NH), opgegroeid in Veenendaal en heb daarna gestudeerd in Kampen (Broerderweg). Mijn specialisatie is Oude Testament. In 1999 heb ik in Engeland (Cheltenham) enige tijd bij Prof McConville gestudeerd. Ik ben getrouwd met Petra en wij hebben vijf kinderen, vier jongens en een meisje (geboren tussen 2000 en 2009). Mijn hobby is wielrennen en frans/Frankrijk.

Vanaf november 2015 ben ik verbonden aan de Kandelaarkerk. Daarvoor was ik predikant van de gemeenten Driebergen-Rijsenburg (2001) en Zeewolde (2007). Het mooie van mijn werk vind ik de diversiteit: preken maken en houden, veel contacten met mensen waarin diepe dingen gedeeld mogen worden, onderwijs geven aan jongeren, en samen met de kerkenraad leiding geven aan de opbouw van de gemeente. Mijn preekwerk deel ik met een breder publiek via www.rutgerheij.nl. Ik ben getrouwd met Ieke en wij ontvingen samen zes kinderen. Op mijn kantoor aan de Scholtensdijk 10 is iedereen welkom op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Wilt u zeker weten dat ik er ben, maak dan een afspraak (0523-234673).

Ik ben ds. Jan Dunnewind, sinds 3 september 2006 predikant in Heemse. Daarvoor ben ik van 1993-1998 predikant geweest in de Zuidwolde (Dr.) in combinatie met Ruinerwold-Koekange en van 1998-2006 in Terneuzen. In ben geboren in Ommen en heb daar op de basisschool gezeten. Na de middelbare school in Zwolle heb ik de vooropleiding klassieke talen en oude geschiedenis gedaan in Kampen. Daarna ben ik in Kampen theologie gaan studeren. In 1990 ben ik getrouwd met Sjouktje, we hebben vier zonen en een dochter en inmiddels ook drie aanstaande schoondochters. Vanaf september 2009 ben ik betrokken bij het zendingswerk in Indonesië. Sinds juni 2015 als voorzitter van het regionale samenwerkingsverband Indonesië Mission.

Lijst van predikanten, die in de kerk van Heemse van de Afscheiding hebben gediend:

Predikant Begin ambtsperiode Eind ambtsperiode
H. de Vries dec. 1841 febr. 1842
A.H. Veenhuizen okt. 1842 mei 1844
W. van Leeuwen nov. 1844 maart 1847
H. de Vries 2 juni 1847 17 apr. 1865
J.F. Petersen 25 mrt. 1866 25 apr. 1869
H. op 't Holt 20 mrt. 1870 23 dec. 1874
T. Pilon 17 okt. 1875 9 mrt. 1890
L.C.F. van Kamp 26 okt. 1890 1896
G. Doekes 30 jan. 1898 10 mrt. 1907
R.J. Schoemaker 23 febr. 1908 8 dec. 1918
W. Steunenberg 6 juli 1919 9 dec. 1923
S.J. Vogelaar 21 sept. 1924 25 dec. 1928
F. Slomp 26 jan. 1930 15 dec. 1945
A. Kuiper 12 mei 1946 4 mrt. 1951
H.C. Overeem 8 juli 1951 22 jan. 1956
J.R. Wiskerke 15 jan. 1957 28 mei 1961
J.G. Meijer 1 okt. 1961 15 okt. 1967
R. Timmerman 2 mrt. 1969 1 febr. 1980
H.D. van Herksen (em.) 10 juli 1966 1 sept 1986
S. Cnossen 31 aug. 1980 9 mrt 1986
C. van Ginkel 1 febr. 1976 9 mei 1990
J. Slotman 31 mei 1987 11 okt. 1992
A.P. Feijen 6 dec. 1987 19 mrt. 1995
J.R. Visser 25 mei 1991 1 jan. 1995
E. Woudt (em.) 1 mei 1993 7 april 2013 
G. Treurniet 2 juli 1995 1 aug. 2004
P.J. Trimp 30 juni 1996 1 aug. 2005 
A. de Braak 8 sept. 2002 6 juli 2014
J.H. Dunnewind 3 sep. 2006  
D.S. Dreschler  25 aug. 2013  
R.P. Heij 22 nov. 2015  

Preekrooster

24-09-2017

09:00 - Ds. R.P. Heij
11:00 - Ds. R.P. Heij
13:30 - Ds. D.S. Dreschler
15:30 - Ds. D.S. Dreschler

01-10-2017

09:00 - Ds. D.S. Dreschler
11:00 - Ds. D.S. Dreschler
13:30 - Ds. J.H. Dunnewind
15:30 - Ds. J.H. Dunnewind

Dagelijks Woord

Want door de Geest hopen en verwachten wij dat we op grond van geloof als rechtvaardigen worden aangenomen. -- Galaten 5:5